LIK 2017.

Vremenik 2016./2017.

Riječ dana

TREMA?
Imaš li tremu prije ispita ili usmenog odgovaranja?

Stručni ispiti iz informatike

Od početka 2017. godine u našoj školi polažu se stručni ispiti iz nastavnog predmeta informatika. Ispite polažu učitelji pripravnici iz osnovnih škola s područja četiri županije: Dubrovačko-neretvanske županije, Splitsko-dalmatinske županije, Šibensko-kninske županije i Zadarske županije.

Ovdje se mogu vidjeti upute koje se odnose na polaganje stručnog ispita.

Ispitni rokovi i upute za prijavu

Ispitni rokovi za učitelje i stručne suradnike u osnovnim školama:

od 15. siječnja do 1. ožujka

od 15. travnja do 1. lipnja

od 1. listopada do 15. studenoga

Ispit se prijavljuje najkasnije 30 dana prije početka ispitnog roka (u slučaju ponovnog polaganja ispita ili dijela ispita potrebno je poslati prijavnicu zajedno s dokazom o plaćenim troškovima). Dokumentacija kojom se prijavljuje stručni ispit propisana je člankom 14. Pravilnika o polaganju stručnog ispita učitelja i stručnih suradnika u osnovnom školstvu i nastavnika u srednjem školstvu. Prijavi je potrebno priložiti i dokaz o plaćenim troškovima osim u slučajevima kad se troškovi polaganja stručnog ispita podmiruju iz sredstava   Državnog proračuna.

Popis prijavljenih pristupnika za pojedini ispitni rok s naznakom datuma, vremena, mjesta i škole u kojoj će se održati stručni ispit objavljuje se na internetskoj stranici Agencije za odgoj i obrazovanje najkasnije 8 dana prije početka održavanja stručnog ispita.

Troškovi rada ispitnog povjerenstva:   586,00 kuna

- Pisani rad:                                                    178,20 kuna