LIK 2017.

Vremenik 2016./2017.

Riječ dana

TREMA?
Imaš li tremu prije ispita ili usmenog odgovaranja?

Novinarska grupa sastaje se u školskoj knjižnici ponedjeljkom (6. školski sat) i srijedom (5. i 6. školski sat) i to samo kad je nastava poslijepodne. Svi učenici zainteresirani za sudjelovanje u novinarskoj grupi, mogu nam se pridružiti tijekom cijele školske godine. Cilj našeg okupljanja je usvajanje teoretskih i praktičnih vještina o novinarstvu i medijima, te razvijanje vještine kritičkog mišljenja i informacijske pismenosti.

Ponekad smo i u učionici informatike :-)

Što sve radimo?

- pratimo i pišemo vijesti i izvješća o događanjima u školi i mjestu
- pišemo reportaže o jednodnevnim izletima i ekskurzijama