Zaboravljene vještine projekt je učenika Osnovne škole Vjekoslava Paraća koji se provodio u 2022./2023. godini. Učenici su se upoznali sa starim zanatima i vještinama koji polako padaju u zaborav, ali još uvijek žive u rukama naših starih, u njihovim podrumima i radionicama. Spoznali su utjecaj zanata i vještina na današnji život. Tijekom provedbe projekta, učenici su posjetili Etnografski muzej, surađivali s Udrugom Solinjani i Turističkom zajednicom grada Solina, posjetili Stella Croaticu, drvodjeljsku radionicu te se sami okušali u pripremi slastica i tkanju. Osvijestili su važnost maslinarstva u našem zavičaju od davnina.

Projekt se provodio u sklopu programa Čuvari baštine Centra izvrsnosti Splitsko - dalmatinske županije. Provedba aktivnosti sufinancirana je putem financijskih mehanizama Europskog gospodarskog prostora (EGP-a) i Kraljevine Norveške.

Mrežna stranica projekta.