Projekt Slavne žene školski je projekt koji se provodio tijekom cijele školske godine 2022./23. kroz izvannastavne aktivnosti učitelja predmetne i razredne nastave uz sudjelovanje stručnih suradnika. U projekt su bili uključeni učenici od 1. do 8. razreda. Učenici su kroz vođeni istraživački rad upoznali svjetske i hrvatske slavne žene i njihov doprinos društvu u različitim područjima (znanstvenice, umjetnice, sportašice, aktivistice…). Glavna ideja projekta polazila je od toga da su učenici slabo upoznati s ulogom koju su pojedine žene imale i imaju u društvu. Stoga su kroz projektne aktivnosti imali priliku bolje se upoznati sa životima i djelima slavnih žena s ciljem osvještavanja rodne ravnopravnosti, prevladavanja stereotipa o ženama, jačanja samopouzdanja djevojčica kao i razvoja kreativnosti, novih kompetencija i vještina. Naš partner u ovom projektu bila je Gradska knjižnica Solin koja je učenicima bila istraživačka baza, ali i mjesto prezentacije i diseminacije projektnih aktivnosti (izložbe, predavanja, završna prezentacija projekta).

Projekt je dobio financijsku potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske.

Mrežna stranica projekta.