Posjet Muzeju grada Splita
Autor: Nada Topić, 27. 11. 2017.

Posjet Muzeju grada Splita

Moj razred 4. c zajedno sa 4.a i 4. b išao je 23.11.2017. u posjet Muzeju grada Splita. Prije nego što smo posjetili muzej prošli smo preko Rive kroz Dioklecijanove podrume i Peristil sve do Grgura Ninskog. U muzeju nam je vodič pričao kako je Dioklecijan postao car. Saznali smo kako je Split nastao od Dioklecijanove palače i kućica oko nje. Vidjeli smo blagovaonski stol, staro posuđe, sfinge itd. Nakon toga pravili smo novčiće od gline na kojima je bio lik cara Dioklecijana. Novčiće od gline smo mogli ponijeti kući i imati ih kao uspomenu na Muzej grada Splita. To je bio prekrasan dan u kojem smo se upoznali sa znamenitostima grada Splita.

Magdalena Doboš, 4. c

Izlet u Muzej grada Splita

Prošli četvrtak sam sa svojim razredom bio u posjeti Muzeju grada Splita. Sastali smo se ispred crkve i pričekali autobus. Na putu do muzeja u autobusu smo se družili. Kada smo izašli iz autobusa, krenuli smo pješke do muzeja jer nam je autobus stao pokraj autobusnog kolodvora. Malo smo uranili pa nas je učitelj odveo do Peristila da vidimo sfingu i prošli smo kroz ulicu pod imenom „Pusti me da prođem“. Kada smo došli u muzej, vidjeli smo Dioklecijanov novac, slike poznate palače  i stari rimski stol. Vodič nam je pričao o caru Dioklecijanu. Kasnije, kada smo to sve vidjeli, imali smo radionicu. U radionici smo od gline radili male novčiće i bilo je super. Svi smo se zabavljali.
Nakon posjete muzeju krenuli smo prema kipu Grgura Ninskog i tamo smo vidjeli ljude iz Koreje. I dali smo im pet. Onda smo otišli u park i igrali smo nogomet dok su cure iz našeg razreda sjedile na klupi. Kada je došlo vrijeme za krenuti natrag, svi smo bili malo tužni. Jer nam je bilo zabavno. Tada smo otišli u autobus i krenuli prema kući. Bio je to predivan jako zabavan i zanimljiv dan. Super je bilo.

Josip Pivac, 4. c