Ljepotica i zvijer
Autor: Ana Maria Luetić, 4. 5. 2017.

Prije dva mjeseca išla sam s prijateljicom u kino i gledala sam odličan film „Ljepotica i zvijer“. Vrlo je sličan Disneyevim crtićima. Uglavnom, radi se o djevojci Belle koja je otišla u napušteni dvorac kako bi spasila svog oca. Umjesto njega ostala je u dvorcu sa zvijeri u koju se polako zaljubljivala. Počela je uživati i bilo joj je lijepo. No, kada je shvatila da su se ljudi pobunili i namjeravaju napasti dvorac, odlučila se vratiti i zaustaviti pobunu, ali vratila se najviše zbog oca jer se brinula kako je i je li uopće živ. Na kraju, sve je dobro završilo. Zvijer se pretvorila natrag u čovjeka, on i Belle su se vjenčali, a građani su ga prihvatili i zavladao je mir.

IZVORNO IME: Beauty and the Beast
REDATELJ: Bill Condon  ŽANR: obiteljski, fantazija, mjuzikl