Pred. nastava 2019./20.

Obojimo svijet

Koncert

« Rujan 2020 »

Ispis statistike od 29. 10. 2012.

Vijesti i obavijesti - školska godina 2020./2021.
Dječje maškare u Solinu
Autor: Đuro Baloević, 13. 2. 2017.

Obavještavaju se i pozivaju svi učenici i učitelji nižih razreda naše škole da se odazovu i sudjeluju u organizaciji Dječjih maškara u Solinu. Dječje maškare 2017. održat će se u subotu 25. veljače 2017. godine.

Okupljanje djece, roditelja, odgojitelja i učitelja predviđeno je u 9.40 sati na Gospinom otoku.

Svaki vrtić i škola će imati svoju oznaku s imenom (natpis ili zastava) kako bi ih voditeljica programa tijekom najavljivanja mogla prepoznati i najaviti.

Prvi u koloni su djeca iz svih dječjih vrtića, Udruge Moje dijete i potom učenici osnovnih škola.

Povorka kreće u 10.00 sati prema pošti te nastavlja dalje prema parku na Širini. Pokrać pošte će voditeljica najavljivati skupine vodeći se navedenim rasporedom i oznakama.

Dolaskom u park skupine najavljuje drugi voditelj. Nakon toga slijedi osuda i paljenje krnje. Prije toga će vatrogasci izvesti kratki prikaz za djecu. Nakon paljenja krnje slijedi čašćenje krafnama, fritulama i sokovima koje će dijeliti pekara Reful, udruga Solinjani i tvrtka Kozjak d.o.o.. Potom slijedi ples te druženje svih nazočnih. Predviđeno trajanje je sat do sat i pol.

Priprema materijala za izradu krnje.

Krnjo neće biti formiran u ljudskom obliku već će biti sačinjen od dječjih strahova, odnosno aktaualnih problematičnih situacija iz njihovih života koje će se paljenjem simbolički pobijediti. Uloga odgojitelja i učitelja je da omoguće djeci da se na željeni način izraze, odnosno da sve ono što ih plaši ili zabrinjava prenesu na papir. Svi vrtići i škole bi trebali oslikati svoju kartonsku kutiju u koju će djeca ubaciti svoje radove. Kutije s dječjim radovim treba donijeti u park na Širini prije okupljanja na Gospinom otoku i ostaviti ih na već označenom mjestu.

Pozivaju se svi učenici i učitelji da uz pratnju svojih roditelja nazoče ovom događanju.

Ravnatelj:

Đuro Baloević, prof.