« Travanj 2024 »

Božićna priredba
Autor: Đuro Baloević, 27. 12. 2015.

Završni dan I. polugodišta, u srijedu 23. prosinca 2015. godine, u školskom atriju, održana je školska priredba u prigodi Božića i nadolazeće  2016. godine. U svečanom i blagdanskom ozračju, učenici su pod vodstvom svojih učiteljica, pjesmom, plesom i lijepom riječju nagovijestili i proslavili dolazak najljepšeg blagdana, Isusovo rođenje - Božić.

Nakon pozdrava i čestitke koju je uputio ravnatelj škole prof. Đuro Baloević, učenici naše škole članovi Izviđačkog odreda Posejdon - Posada Kozjak, unijeli su i zapalili Betlehemsko svjetlo mira - svjetlo Božića.

Za početak, led su probili, učenici 4. a razreda plesnom točkom Volim Božić.

Božić je vrijeme kad se svi radujemo. Stihove pjesme "Živjeti je radost" izvela je učenica 8. c razreda.

Veselu plesnu točku pod nazivom "Božićno drvce" izveli su naši učenici članovi Plesnog kluba "Korak po korak".

Božić je nešto najljepše, a posebno kad je zaodjeven u bijelo. Školski zbor izveo je pjesmu "Bijeli Božić".

Priču o dobroj vještici koja na blagdan Tri kralja djeci donosi darove ispričali su učenici 4. razreda izborne nastave iz Talijanskog jezika. Izveli su pjesmu "Befana".

Učenici 2.b razreda izveli su plesnu točku pod nazivom "Jelen hitri".

Ljubav kojom Božić zrači ispunja naša srca radošću i daje nam mir. Stihove pjesme "Božić donosi radost i mir" interpretirala je učenica 5. c razreda.

Veseli ugođaj Božića približili su nam plesom, uz španjolski ritam, učenice 4. c razreda. Plesale su na taktove pjesme Feliz Navidad.

Novogodišnji plesni igrokaz pod nazivom "Propale pohvale" izveli su učenici 3. a razreda.

Na vesele taktove pjesme "Santa Claus is coming to town" zaplesali su nam učenici 3. b razreda.

Poučni i lijepi igrokaz, naziva "Otvorimo svoja srca", izveli su nam učenici 6. c razreda.

Završni dio svečanosti uslijedio je izvedbom školskog zbora. Zajednički smo zapjevali pjesmu "Božićna zvona".

Cjelokupnu galeriju fotografija možete vidjeti pod   Foto-galerija - Božić 2015.