Danas: 19
Vijesti i obavijesti - školska godina 2023./2024.
Kup sv. Kaja 2015. godine u nogometu za učenike OŠ
Autor: Đuro Baloević, 21. 4. 2015.

Danas su održani izlučni susreti Kupa sv. Kaja u nogometu za učenike osnovnih škola Solina i Klisa kojega organiziraju MO sv. Kajo i OŠ V. Paraća na igralištu pored crkve sv. Anastazija. Na turniru nastupaju reprezentacije OŠ Vjekoslava Paraća (ŠSD Salona), OŠ don Lovre Katića (ŠSD Jadro), OŠ kraljice Jelene (ŠSD Feliks) i OŠ Petra Kružića, Klis (ŠSD Petar Kružić).

Momčad OŠ kraljice Jelene pobjednik nogometnog Kupa sv. Kaja 2015. U finalnoj utakmici momčad OŠ kraljice Jelene pobijedila je momčad OŠ Vjekoslava Paraća rezultatom 5:1 (1:0).

Više informacija možete pročitati pod opširnije.

Ždrijebom su određeni parovi utakmica.

U prvoj utakmici dana sastali su se OŠ kraljice Jelene i OŠ Petra Kružića, Klis, a u drugom susretu OŠ Vjjekoslava Paraća i OŠ don Lovre Katića.

U prvom susretu momčad OŠ kraljice Jelene bila je nadmoćnija od momčadi OŠ Petra Kružića, Klis koja je bila oslabljena nedostatkom nekolicine vrlo dobrih igrača  i s lakoćom privela susret kraju s rezultatom 5:1.

U drugom susretu sastale su se ekipe OŠ Vjekoslava Paraća i OŠ don Lovre Katića. Prvo poluvrijeme ovoga susreta proteklo je u izjednačenoj i tvrdoj igri i završilo je minimalnim rezultatom od 1:0 za OŠ V. Paraća. U drugom poluvremenu do izražaja je došla čvršća i fizički moćnija momčad domaćina. Uz dodatak, vrlo sigurnog i raspoloženog golmana (L. Smoljo) susret je prelomljen, a konačni rezultat glasi 9:2 za momčad OŠ V. Paraća.

21. travnja (utorak) s početkom u 18.00 sati na rasporedu je finalni susret u kojem se sastaju OŠ V. Paraća i OŠ kraljice Jelene. prema viđenom u izlučnim susretima očekuje se vrlo tvrda i neizvjesna borba za pobjednika ovog zanimljivog turnira.

Očekujemo prepune tribine igrališta kod crkve sv. Anastazija.

Momčad OŠ Vjekoslava Paraća (voditelj J. Duplančić) nastupila je u sastavu: L. Smoljo, B. Bokšić (2), K. Mužinić (1),  I. Matas (1), M. Blažević (2), J. Ćuzić, S. Pekić (1), M. Podrug, I. Bravić, A. Lončar, L. Dude (1), A. Kuić (1).

21. travnja 2015. godine, pred dobro pounjenim tribinama igrališta, održana je finalna utakmica turnira između ekipa OŠ kraljice Jelene i OŠ Vjekoslava Paraća.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dosta izjednačenoj igri, a na odmor se otišlo s minimalnom prednošću od 1:0 za OŠ kraljice Jelene.

Drugo poluvrijeme započelo je na sličan način, ali kada su momci iz OŠ kraljice Jelene poveli s 2:0 moglo se reći da je utakmica riješena. Naime, nakon toga uslijedio je pad u igri domaćina koji su primili još tri gola. Domaćini su pred kraj susreta uspjeli samo postići počasni zgoditak.

Pobjednička ekipa nastupila je u sastavu: R. Mijaković, T. Šošić, J. Bitunjac, A. Batarelo, V. Vućak,  T. Matenda, I. Bilobrk, P. Todorić, I. D. Plosnić, T. Jurjević i J. Najev, a voditelj je T. Banović.

Iskrene čestitke osvajačimo pehara i pobjednicima Kupa sv. Kajo 2015. ekipi OŠ kraljice Jelene (ŠSD Feliks).

Fotografije možete pogledati u fotogaleriji: Turnir sv. Kaja 2015.