« Travanj 2024 »

Ovaj mjesec: 1976
Svjetski dan Voda
Autor: Đuro Baloević, 23. 3. 2015.

Grad Solin i Turistička zajednica Solina, u suradnji s OIP Posejdon i osnovnim školama Solina, tradicionalno organiziraju Eko dan. Ove godine on se organizira povodom Međunarodnog dana rijeka, Svjetskog dana voda i Svjetskog dana zdravlja. U petak 20. ožujka 2015. TZ  Solina sa osnovnim školama organizirala je eko radionice za osnovnoškolce ispred i u Gašpinoj mlinici te čišćenje okoliša na navedenoj lokaciji. Učenicima je  u čišćenju rijeke Jadro pripomogao Ronilačko ekološki klub Solin.  U aktivnostima su sudjelovali učenici 4. c razreda.

Grad Solin već tradicionalno organizira Eko dan, a ove godine on se organizira povodom Međunarodnog dana rijeka i Svjetskog dana voda te Svjetskog dana zdravlja.

Eko dan će se ove godine održavati dva dana i to u petak 20. ožujka i subotu  21. ožujka 2015. i to na dvije lokacije ispred Gašpine mlinice (petak 20.ožujka s početkom u 9.30 sati) i na Gospinom otoku, ispred crkve Gospe od Otoka (subota 21. ožujka s početkom u 9 sati).

Navedene manifestacije održavaju se pod organizacijom Grada Solina i Turističke zajednice grada Solina u suradnji s OIP Posejdon i osnovnim školama s područja grada Solina.

U petak 20. ožujka Turistička zajednica grada Solina u suradnji sa osnovnim školama s područja Grada organizira eko radionice za osmoškolce ispred i u Gašpinoj mlinici te čišćenje okoliša na navedenoj lokaciji. U pomoć osmoškolcima u čišćenju rijeke Jadro pripomoći će i Ronilačko ekološki klub Solin.

U subotu 21. ožujka u suradnji s OIP Posejdon Grad Solin na Gospinom otoku organizira zabavno-edukativni kviz pod nazivom Vodeno avanturističko takmičenje (igre s vodom, sastavljanje puzzli s porukom, snalaženje u prirodi…)

Cilj manifestacija jest proširiti eko svijest kod djece, ali i obraditi određene teme koje su vezana za zdravlje čime bi se skrenula pažnja na prioritetna područja kao što su kretanje u prirodi te ostale zdrave navike.

Izvor: http://www.solin.hr/index.php/novosti-kultura-solin/item/1717-eko-dani-u-solinu-povodom-svjetskoga-dana-voda