« Ožujak 2024 »

15. listopada 2014. - Dan kruha
Autor: Đuro Baloević, 30. 10. 2014.

Dan kruha, uz molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha  provodimo i kao zahvalu Bogu na svim plodovima, radostima i darovima kojima smo tijekom godine kao narod i kao pojedinci bili podareni.

U školskim atriju postavljena  je izložba plodova zemlje užeg zavičaja, kruha i krušnih proizvoda, različitog sjemenja, te starih alata koji su se koristili ili se još koriste u obradi zemlje i pripremi kruha. Učenici su se upoznali s plodovima zemlje i s nastajanjem kruha i drugih sličnih proizvoda (od zrna do kruha).

Učenici i roditelji istinski su se potrudili i ponudili bogatu i raznovrsnu ponudu kruha,kolača i drugih proizvoda, na zadovoljstvo svih onih koji su ih kupovali uz skromnu novčanu naknadu koja ima humanitarni karakter s ciljem da se pomogne onima koji nemaju (Hrvatski Caritas) i prikupe sredstva za  djecu Afrike.

Osim izložbe i blagovanja, učenici su  upoznavali plodove zemlje i  nastajanje kruha i drugih sličnih proizvoda (od zrna do kruha).

Svečanost  Dana kruha, uz molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha  provodimo i kao zahvalu Bogu na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine kao narod i kao pojedinci bili podareni.

Ovom prigodom treba istaknuti trud i marljivost učenika, roditelja i učitelja škole u provedbi Dana kruha.