« Travanj 2024 »

6. lipnja 2014. - Dodjela nagrada učenicima sudionicima županijskih natjecanja
Autor: Đuro Baloević, 9. 6. 2014.

Naša škola i ove je godine bila domaćin završne svečanosti dodjele nagrada učenicima sudionicima županijskih i državnih natjecanja iz osam škola s područja grada Solina, općina Dugopolje, Klis i Muć. Tradicionalnu svečanost organizira i provodi Aktiv ravnatelja OŠ Ispostave Solin uz aktivnu pomoć lokalne samouprave,

Ove godine nagrađeno je ukupno 96 učenika sudionika županijskih, 8 učenika sudionika državnih natjecanja i podijeljeno 13 pehara za športske ekipe pobjednike međuopćinske/gradske razine natjecanja.

Završna svečanost održana je u Domu Zvonimir u Solinu, uz nazočnost nagrađenih učenika, njihovih mentora, roditelja, kao i niza uglednih gostiju.

Svečanost je započela izvođenjem državne  himne od strane učenice 8. razreda Petre Biuk.

U nastavku programa u glazbenom dijelu nastupao je  zbor OŠ Vjekoslava Paraća pod ravnanjem učiteljice Đurđice Kalebić, ovogodišnji uspješni recitatori sudionici državne smotre LiDraNo: Luka Perajica  (5. r. OŠ don Lovre Katića) i Petra Biuk (8. r. OŠ Vjekoslava Paraća).

Nagrade  za 12 učenika s područja LiDraNa, Hrvatskog, Njemačkog i Engleskog jezika podijelio je izaslanik gradonačelnika grada Solina pročelnik Odjela za javne djelatnosti gospodin Darko Bilandžić.

Prigodne čestitke i nagrade učenicima sudionicima natjecanja iz Matematike (18 učenika) podijelio je izaslanik pročelnika Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i šport SDŽ Zdravka Omrčena, savjetnik prof. Ante Radovčić.

Prof. Vlade Matas, predstojnik Podružnice - Split  Agencije za odgoj i obrazovanje pridružio se čestitkama i uručio prigodne nagrade učenicima sudionicima natjecanja iz Fizike, Kemije i Biologije (18 učenika).

Najviše nagrađenih učenika bilo je iz Povijesti (ukupno 20 učenika). Čestitke je uputio i podijelio nagrade načelnik općine Klis gospodin Jakov Vetma.

Ravnateljica OŠ don Lovre Katića Anđelka Slavić podijelila je nagrade učenicima sudionicima natjecanja iz Geografije i Likovne kulture (ukupno 16 učenika).

Ravnatelj OŠ Dugopolje i voditelj Aktiva ravnatelja - Ispostava Solin Ivo Jurčević podijelio je nagrade i priznanja učenicima sudionicima županijskog natjecanja iz Informatike i učenicima koji su osvojili jedno od prva tri mjesta na županijskom natjecanju iz Tehničke kulture (ukupno 12 učenika).

Prigodne pehare pobjedničkim ekipama u športskom dijelu natjecanja (međuopćinska/gradska razina natjecanja)  za kategorije 5.-6. razred i 7.-8. razred (ukupno 13 natjecanja) uručio je dugogodišnji gost svečanosti don Vinko Sanader, župnik župe Gospe od Otoka.

U prilogu se nalazi popis svih nagrađenih učenika, a pod foto galerijom možete pogledati fotografije sa svečanosti.

Nagra_eni_ucenici_2014.docx (35.03 KB)