« Ožujak 2024 »

Ukupno: 422071
31. svibnja 2014. - Projekt "Čuvajmo hrast nama na čast"
Autor: Đuro Baloević, 4. 6. 2014.

31. svibnja 2014. godine učenici i učitelji triju solinskih Međunarodnih eko-škola (OŠ Vjekoslava Paraća, OŠ don Lovre Katića i OŠ kraljice Jelene) posjetili su etno eko-selo Škopljanci u sklopu projekta "Čuvajmo hrast nama na čast".  Projekt se realizirao u suradnji s Komunalnim pogonom Grada Solina i KUD "Ognjište" iz Radošića.

Ovom prilikom imali smo čast promatrati, navijati i zabavljati se sa sudionicima prve "Olimpijade malih škola" iz škola s otoka i Zagore.

KUD "Ognjište"iz Radošića pokrenulo je projekt pod nazivom "Čuvajmo hrast nama na čast" s ciljem očuvanja stoljetne šume hrasta medunca i senzibilizacije mladih naraštaja na važnost očuvanja prirodnih dobara i upoznavanja bogatstva i ljepote flore i faune naše Zagore.

Kao i mnogo puta dosada, naše tri eko-škole, uz materijalnu podršku Grada Solina i Vlastitog komunalnog pogona, sudjelovale su između ostalog donacijom po jedne drvene klupe, koša za smeće i sadnice kostele uz koje će biti postavljene drvene ploče s natpisima škola i Grada Solina. U projektu su sudjelovali učenici  i razrednice 5.a i 7.a razreda.

Osim edukativnih aktivnosti, dan je obilovao sportsko-zabavnim aktivnostima, a imali smo i čast nazočiti i uživati u natjecanjima učenika malih škola (manje od 80 učenika) iz svih područja naše županije. Na prvoj "Olimpijadi malih škola" sudjelovali su učenici iz slijedećih škola: OŠ Srijane, OŠ Primorski Dolac, OŠ Grohote, OŠ Bol, OŠ Milna, OŠ Braća Radić iz Vrbe, OŠ Aržano, OŠ S.S. Kranjčevića iz Lovreća, OŠ Studenci, OŠ S. Radića iz Tijarice.