« Ožujak 2024 »

Ukupno: 422094
20. svibnja 2014. - Akcija "Pokažimo veliko srce i pomozimo potrebitima"
Autor: Đuro Baloević, 19. 5. 2014.

Grad Solin i Gradsko društvo Crvenog križa Solin organiziraju veliku humanitarnu akciju skupljanja donacija za pomoć stanovništvu poplavljenih krajeva Hrvatske.

20. svibnja 2014. godine (utorak) tijekom nastave akcija prikupljanja pomoći provest će se i u našoj školi. Sve prikupljeno uputilo bi se 21. svibnja prema Slavoniji.

Moralna je obveza svih nas  da se ugroženom stanovništvu pomogne, da pokažemo svoju humanost i svijest kao i mnogo puta do sada.

Dragi učenici i učitelji,

Nažalost, proteklih dana svjedoci smo ogromnih prirodnih nepogoda koje su uzrokovale dosad najveće zabilježene poplave na području Republike Hrvatske, ali i susjedne Bosne i Hercegovine i Srbije. Najveći dio Slavonije je potpuno pod vodom, a posebno oni dijelovi uz rijeku Savu.

Mnogi stanovnici tih krajeva morali su napustiti svoje domove, radi osobne sigurnosti, smješteni su u školskim dvoranama onih gradova i mjesta koji nisu ugroženi. Svoje kuće preko noći su napuštali da bi spasili svoje živote.

Moralna je obveza svih nas da  im pomognemo, da pokažemo svoju svijest i humanost kao i mnogo puta do sada.

Grad Solin, u suradnji s Crvenim križem,  organizira akciju prikupljanja pomoći stradalima od poplava u Slavoniji po nazivom „ Pokažimo veliko srce i pomozimo potrebitima“ .

Dana 20. svibnja 2014. godine (utorak) u školi bi se organiziralo prikupljanje donacija za poplavljena područja, a sve prikupljeno bi Crveni križ Solina u srijedu 21. svibnja 2014. godine  žurno uputio prema Slavoniji.

Evo što se preporučuje za donaciju stanovništvu poplavljenih područja:

BEBE I DJECA: Kašice za bebe, pelene, vlažne maramice, mlijeko za dohranu.

HRANA: Sve što može duže trajati - konzervirano (paštete, razni namazi, mesni doručak  i dr.), flaširano, u tetrapaku, suhomesnato s dugim rokom trajanja, hrana za šećerne bolesnike. Voda (flaširana)!

Hrana koja se može ODMAH konzumirati bez termičke obrade.

HIGIJENA: Gel za suho pranje ruku, vlažne maramice, toalet papir, ulošci, sapuni.

HVALA

Za pomoć u financijskom obliku upućujemo  na telefon Crvenog križa Hrvatske, gdje pozivom na broj 060 90 11 možete donirati 6,25 kuna po svakom pozivu, izravno za pomoć poplavljenim područjima!

Ravnatelj:

pomoc.pdf (490.93 KB)