« Ožujak 2024 »

21.11.2013. - Osnivačka skupština Saveza školskih sportskih društava grada Solina i okolice
Autor: Đuro Baloević, 28. 11. 2013.

21. studenoga 2013. godine održana je osnivačka skupština Saveza školskih sportskih društava grada Solina i okolice Sjednici su nazočili predstavnici svih osnovnih škola s područja Solina i općina Klis, Dugopolje i Muć, predstavnici lokalne samouprave (gradovi i općine), tajnik Županijskog saveza školskog sporta, tajnik Zajednice sportova grada Solina i novinari.                                                                                               Svrha saveza je poticanje i promocija školskog sporta na području Solina i susjednih općina i usklađivanje aktivnosti i organizacije natjecanja.

Sjednici su nazočili predstavnici svih osnovnih škola s područja Solina i općina Klis, Dugopolje i Muć (ravnatelji škola i učitelji-ice TZK - voditelji školskih sportskih društava). zamjenik gradonačelnika Grada Solina Dalibor Ninčević, zamjenik načelnika općine Dugopolje Stipe Rogošić, predsjednik Općinskog vijeća općine Klis Josip Didović, tajnik Zajednice sportova Solina Joško Bešlić, tajnik Županijskog saveza školskog sporta Goran Kursar i novinari (TV Jadran, Solinska kronika).

Ciljevi osnivanja saveza su:  poticanje i promicanje školskog sporta na području Solina i susjednih općina, usklađivanje aktivnosti i organizacija školskih sportskih natjecanja.

Nakon konstituirajućeg ubvodnog dijela rada skupštine, pozdrava gostiju i usvajanja Statuta Saveza izvršen je i izbor tijela saveza i donesene druge važne i za rad saveza potrebne odluke.

Za predsjednika saveza izabran je prof. Neven Tešija (ravnatelj OŠ Petra Kružića, Klis), za dopredsjednicu prof. Vesna Kljaković (ravnateljica OŠ kraljice Jelene, Solin), za tajnicu prof. Vesna Žižić (prof. TZK).

Članovi izvršnog odbora su: predsjednik, dopredsjednik i tajnik Saveza - po funkciji, te Dalibor Ninčević, Siniša Jalić, Jasenka Bracanović-Grizelj i Ante Popović.

Članovi nadzornog odbora su: Anđelka Slavić, Jadranka Sučić i Zvonko Balić.

Prvi zadaci novog saveza i čelništva su registracija Saveza, formalno-pravne pretposztavke za rad, osiguravanje sredstava  za rad i organizacija općinskih/gradskih i zonskih natjecanja za školsku godinu 2013./2014.

Novom Savezu i  čelništvu želimo puno sreće i uspjeha u radu.