« Travanj 2024 »

Ovaj mjesec: 1914
20. i 28.11.2013. -Igrani film "Čudnovate zgode šegrta Hlapića"
Autor: Đuro Baloević, 25. 11. 2013.

Učenici od 1. do 4. razreda centralne škole i Područne škole Vranjic posjetili su Kino Central u Splitu i nazočili projekciji igranog filma "Čudnovate zgode šegrta Hlapića" .

U prigodi 100. godišnjice izdavanja ovoga djela naše poznate književnice Ivane Brlić Mažuranić snimljen je i igrani film. Režiser filma je Silvije Petranović, a u filmu glumi cijeli niz poznatih hrvatskih glumaca.

Igrano filmsku verziju klasične knjige Ivane Brlić Mažuranić potpisuje režiser Silvije Petranović.

Poznata je to priča o malom šegrtu (Mile Biljanović) koji bježi od majstora Mrkonje (Goran Navojec) i kreće na put kako bi činio dobro. Uskoro mu se pridružuje djevojčica Gita (Ena Lulić) s kojom nastavlja pustolovine, susreće one koji im žele pomoći, ali i nauditi. Na tom se putu, u noći punog Mjeseca, suočava i s najgorim od njih, Crnim čovjekom (Milan Pleština).

Majstoricu glumi Hristina Popović, gospodara cirkusa Livio Badurina, dobrog košarača Mustafa Nadarević, Grgu Bojan Navojec, bogatog košarača Nikola Kojo, gazdu Ivo Gregurević, starog mljekara Špiro Guberina, bogatog gospodina Damir Lončar, vlasnika vrtuljka Danko Ljuština, Markovu majku Daria Lorenci, baku Marija Kohn, a služavku Maša Petranović.

Snimatelj je Mirko Pivčević, montažer Andrija Zafranović, scenograf Ivo Hušnjak, kostimograf Ante Tonči Vladislavić, skladateljica Anita Andreis, a za posebne efekte bio je zadužen Kristijan Mršić.