« Svibanj 2024 »

Zdravi dan - svaki dan
Autor: Nada Topić, 16. 6. 2021.

U subotu, 12. lipnja, učenici 3. b i učiteljica Jelena rado su se odazvali pozivu Udruge Zdravi dan da dođu na njihovu manifestaciju "Zdravi dan - svaki dan". Uživali su u sunčanom i toplom danu na Manastirinama u staroj Saloni. Tamo ih je dočekala ekipa iz Udruge koja je pripremila mnoštvo radionica. Nakon što su pogledali nastup Plesne udruge Solinski bubamarci, krenuli su vježbati. Iskusni treneri su ih dobro razgibali. Nakon vježbanja, otišli su u Tusculum. Stariji su mogli izmjeriti tlak, šećer, udio masnog tkiva i tako vidjeti žive li zdravim životom. Dok su oni to mjerili, učenici su sudjelovali na radionici zdrave prehrane gdje saznali koja je hrana dobra za koje organe. Morali su obećati kako će pokušati svaki dan pojesti barem pet vrsta voća i povrća različite boje. Uslijedio je obilazak Salone te je večer završila uz glazbu pokraj kuće Parać. Učenici su naučili puno toga zanimljivoga i vesele se novoj suradnji s Udrugom Zdravi dan. Više fotografija pogledajte OVDJE.

Pripremila: Jelena Žunić, uč. raz. nast.