« Svibanj 2024 »

Pomoć OŠ I. G. Kovačić (Gora) stradaloj u potresu
Autor: Nada Topić, 21. 4. 2021.

Hrvatska udruga ravnatelja osnovnih škola pokrenula je odmah nakon razornog potresa krajem prošle godine razne oblike pomoći pogođenim krajevima. Iz raznih inicijativa proizišla je akcija pomoći osnovnim i srednjim školama potresom pogođenih područja. Dogovoreno je da svaka županija u Hrvatskoj bude „anđeo čuvar“ odnosno pomagatelj jedne otočno određene osnovne ili srednje škole. Temeljem prijedloga kolegica i kolega ravnatelja s ugroženih područja odlučeno je da naša županija bude „anđeo čuvar“ Osnovne škole Ivan Goran Kovačić, Gora. Dio škola je odmah po slanju navedene obavijesti započeo akciju prikupljanja, prije svega novčanih sredstava, za OŠ I. G. Kovačić.  Predsjedništvo Ogranka SDŽ prihvatilo je ovu akciju svim srcem. Nažalost, nakon velikog odaziva raznih pomagatelja i akcija nakon potresa, slanje pomoći protekom vremena usporava, stoga je naša akcija korisna jer smo je zamislili kao vremenski dugoročniju, vodeći računa i o ostalim planiranim i neplaniranim akcijama i aktivnostima škola naše županije. Hrvatska udruga ravnatelja osnovnih škola, Ogranak SDŽ, ocjenjuje potrebnim intenzivnije pomoći te poziva sve škole naše županije da još jednom pokažu svoje veliko srce i da skrbimo nad OŠ I. G. Kovačić, Gora. U prilogu je dopis i broj žiro računa na koji se mogu uplatiti sredstva za pomoć.

Pomoc_Banovini_-_OS_I._G._Kovacic,_Gora.pdf (993.34 KB)