« Svibanj 2024 »

Učenici 7. d obilježili blagdan sv. Patrika
Autor: Nada Topić, 18. 3. 2021.

"For the whole world is Irish on the seventeenth of March!" - kaže pisac Thomas Augustine Daly. Tako je i naš Vjekoslav Parać iz prvog reda mogao vidjeti što znači biti Irac - na (taj) jedan dan! Naravno, to nije bilo koji dan, već 17. ožujka, dan kada se slavi blagdan sv. Patrika, sveca zaštitnika Irske. Kako smo ga obilježili, pročitajte u nastavku.

Učenici 7. d razreda OŠ Vjekoslava Paraća su na satu engleskog jezika primijenili stečena znanja o Irskoj i njezinom svecu zaštitniku kroz usmene prezentacije svojih plakata. Tako su nam učenice Karla K. i Vana J. predstavile geografski položaj i glavna obilježja Irske. Zatim su učenice Veronika B. i Sara U. prezentirale mitove i legende vezane za sv. Patrika, ali i rekle nešto više o životu sveca. Učenice Paula T. i Lana B. su predstavile tradicionalnu glazbu, običaje vezane za proslavu ovog posebnog blagdana. Nakon prezentacija, učenik Oliver M. vodio je kviz znanja.

Na kraju sata, svi učenici su pronašli svoju lucky four-leaf clover 🍀 s posebnom porukom. Tako je netko dobio LOVE, netko HEALTH, a netko i WEALTH, FRIENDSHIP ili pak HAPPINESS.

Naravno, svaku sliku treba i uokviriti pa su učenici Vana J. i Oliver M. izradili prigodni okvir za fotografiranje.

Pripremila: Ivana Polić, prof. eng. jez.