« Travanj 2024 »

Međuopćinska smotra - LiDraNo 2019.
Autor: Nada Topić, 3. 2. 2019.

U Domu kulture Zvonimir u Solinu 1. veljače održana je međuopćinska smotra literarnog, novinarskog i dramskog stvaralaštva LiDraNo 2019. godine. Na smotri je sudjelovalo 6 osnovnih škola (OŠ don Lovre Katića, OŠ kraljice Jelene, OŠ kralja Zvonimira, OŠ Petra Kružića, OŠ Neorić Sutina i OŠ Vjekoslava Paraća) s ukupno: 14 učenika u pojedinačnim, 38 učenika u skupnim nastupima u kategorijama dramsko-scenskog stvaralaštva, te još  33 učenika u kategorijama literarnog i novinarskog stvaralaštva. Naša škola bila je domaćin ovogodišnje smotre.

Povjerenstvo za prosudbu radova u sastavu:

1. Slavica Čilaš, prof. hrvatskoga jezika u mirovini, Solin
2. Karmen Borković, ravnateljica Gradske knjižnice  Solin, Solin
3. Ana Perković, glumica, Split
4. Marijana Batarelo-Jelavić, novinarka Solinske kronike Solin, Solin

izabralo je i predložilo za županijsku smotru deset literarnih radova, jedan novinarski rad, te dva pojedinačna i dva skupna scenska nastupa. Popis svih radova i učenika možete pročitati u dokumentu Izvješće Lidrano 2019.

Na županijsku smotru LiDraNo koja će se održati 25. veljače u HNK-a u Splitu predloženo je pet literarnih i jedan novinarskih rad naših učenika (Literarni radovi: Jana Sirić Podrug 6.b, Laura Josipa Bešlić 6.c, Nora Jurec 3.a, Sara Đuričić 6.c, Maja Šakić 4.a, mentorica: Nada Topić; Novinarski radovi: Petra Pavić, 7.d, mentorica: Nada Topić) Čestitamo svim učenicima na postIgnutom uspjehu.

Na početku smotre himnu "Lijepa naša" a cappella otpjevao je učenik 5. razreda naše škole Roko Sedlar.

Voditeljice programa: Petra Pavić i Marija Grubić (OŠ Vjekoslava Paraća)

Smotru je otvorio i sve prisutne pozdravio ravnatelj naše škole prof. Đuro Baloević

Pjesmu "Dani" A. Kabilja izveo je školski zbor naše škole s voditeljicom Đurđicom Kalebić

Klavir: prof. Đurđica Kalebić; gitara: Petra Pavić (OŠ V. Paraća), pratnja za pjesmu "Dani"

Veronika Biuk, učenica 8. razreda naše škole nastupila je s pjesmom R. Zvrke "Tvoja staza", mentorica: Ivana Banovac.

Luna Tešija, učenica 1. razreda OŠ Petra Kružića iz Klisa predložena je za županijsku smotru. Predstavila se monologom "Kad mama i tata kažu ne" J. Oštarević; mentorica: Lidija Radman.

Antea Ercegović, učenica 4. razreda OŠ don Lovre Katića predložena je za županijsku smotru. Predstavila se pjesmom "Slušaj tišinu" Nele Vrkljan; mentorica: Maja Mamut.

Nastup na županijskoj smotri osigurala je i dramsko-scenska igra "Solinski vremeplov" nastala prema tekstu Vanje Fazinić i Željane Lažete. Izvode: Marijeta Đogaš, Mika Perčin, Roko Brčić, Mihael Matijević; 4. razred; Ivana Smajo, Roko Kljaković-Gašpić, Petra Dujmov, Matej Ćorić,   učenici 7. razreda, Osnovna škola don Lovre Katića, Solin; voditeljica Željana Lažeta.

Na županijskoj smotri predstavit će se učenici 4. i 8. razreda OŠ don Lovre Katića dramsko-scenskom igrom "Kolijevka baštine" nastalom prema tekstu Maje Mamut i govoru kralja Zvonimira iz Ljetopisa popa Dukljanina. Izvode: Klara Čulić, Marijeta Đogaš, Antea Ercegović, Lana Gotovac, Mika Perčin, Vito Toševski, Petra Voloder, učenici: 4. razreda, Nera Mihačić, Paula Voloder; učenice 8. razreda; voditeljica: Maja Mamut.

Čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima koji su i ove godine sudjelovali na međuopćinskoj smotri LiDraNo 2019. Više fotografija pogledajte OVDJE.

Izvjesce_Lidrano_2019.doc (44.00 KB)