« Travanj 2024 »

Ovaj mjesec: 1980
Moj razred 2. b - 4. i 10. listopada
Autor: Nada Topić, 1. 10. 2018.

Učenici 1. a, 1. b, 2. a, 3. a razreda te učenici iz PŠ Vranjic u četvrtak 4. listopada  u 11.30 h gledat će kazališnu predstavu "Moj razred 2. b" u Gradskom kazalištu lutaka u Splitu. Trajanje predstave je 50 minuta, nakon čega se učenici vraćaju kućama.
Istu predstavu gledat će i učenici 1. c, 2. b, 2. c, 3. b i 3. c razreda u srijedu 10. listopada s početkom u 11.30 h.

Redateljica: Anica Tomić / Dramaturginja: Jelena Kovačić / Scenografija i kostimi: Irena Kraljić / Autor glazbe: Nenad Kovačić

Igraju: Ana Marija Veselčić, Milana Buzolić-Vučica, Tvrtko Štajcer, Katarina Romac, Petra Kovačić i Franjo Đaković.

Predstava Moj razred 2.b., redateljsko-dramaturškog dvojca Anice Tomić i Jelene Kovačić vodi nas u središte Splita 80-tih godina prošlog stoljeća, u djetinjstvo generacije rođene krajem sedamdesetih, koja je vozila ponice, igrala na laštik i balun, sastajala se na ulici ili isprid portuna, a u školi marljivo učila iz početnice Dobro jutro. Ane, Mare, Luce i Bepo, danas odrasli, a nekada djeca, sjećaju se upravo onih trenutaka koji su ih nepovratno povezali, vraćaju se u svoje školske klupe i na svoje igralište, koje još uvijek čuva miris djetinjstva. U njihovim pričama istovremeno prepoznajemo vlastita djetinjstva, ali i vlastitu djecu, koja se svađaju, mire, zaljubljuju i tuguju, jednom riječju odrastaju. A na tom putu odrastanja, jedna osoba ima sasvim posebno mjesto – učiteljica. Ona prva koju zauvijek pamtimo, ona koja nas vodi dok prvi puta sjedamo u školske klupe i kvrgavim slovima ispisujemo svoje ime na bilježnicama. Ova predstava stoga je posvećena svim djetinjstvima, ali i svim našim učiteljicama koje su nas učile čitati, pisati, računati, misliti, ali prije svega živjeti.

Preuzeto s: https://www.gkl-split.hr/