Uz naše savjete do uspješnog završetka školske godine!

Bliži se završetak školske godine kada se zbrajaju i vide rezultati onog što smo radili, koliko smo i kako učili. Ipak, ima još malo vremena da popravite svoje ocjene. U nastavku pročitajte nekoiliko naših savjeta koji bi vam mogli pomoći.

Dok učite pišete svoje natuknice, sažetke ili čak pitanja. Lakše je kada na par papira imate sažet cijeli udžbenik. Također nemojte sve „štrebati“ za taj kontrolni ili ispitivanje nego učite s razumijevanjem i da vas netko u ponoć ili čak za 15 godina pita o toj lekciji da mu znate odgovoriti.

Jana Sirić Podrug

Učite redovito zato što se lekcije mogu nagomilati. Jako je teško kada se deset ili više lekcija nagomila, a vi trebate to naučiti u jedan ili dva dana. Kada se vratite iz škole, onu lekciju (lekcije) koje ste učili, doma ponovite ili barem jedan-dva puta pročitajte da vam kasnije bude lakše učiti ostale lekcije.

Ema Sedlar

Ne koristite često mobitele, pogotovo ne dok učite. Moj savjet je da učite otprilike 30 minuta, pa napravite pauzu od 5 minuta. U toj pauzi ne koristite mobitel i nemojte gledati televiziju jer će vam kasnije  biti teže nastaviti učiti. Samo nešto popijte ili pojedite zatim nastavite učiti.

Ana Božić

SRETNO!!!