Dan srednjih škola Splitsko-dalmatinske županije 12.5.2018.
Autor: Nada Topić, 4. 5. 2018.

Dan srednjih škola Splitsko-dalmatinske županije održat će se u subotu, 12. svibnja 2018. godine od 10:00 sati do 15:00 sati gdje će se na jednom mjestu predstaviti sve srednje škole, na prostoru Kazališnog trga – Trga Gaje Bulata, odnosno na platou ispred zgrade Hrvatskog narodnog kazališta u Splitu.

Dan srednjih škola Splitsko dalmatinske županije 2018. godine je manifestacija čiji je glavni cilj na jednom mjestu dati sve korisne informacije na temelju kojih će učenici biti u mogućnosti donijeti kvalitetnu odluku o nastavku svog obrazovanja. Ovaj projekt organizira Splitsko dalmatinska županija – Upravni odjel za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport u suradnji s Hrvatskim zavodom za zapošljavanje – Područnim uredom Split, te Hrvatskom gospodarskom komorom i Obrtničkom komorom Splitsko dalmatinske županije.

Sve srednje škole Splitsko damatinske županije imat će svoj informativni štand na kojem će predstaviti svoju školu i program škole te u izravnom kontaktu davati informacije o nastavnom programu te načinima upisa u njihovu školu.

Pored škola predstavit će se i važne institucije poput Hrvatske gospodarske komore, Hrvatske obrtničke komore i Zavoda za zapošljavanje s važnim informacijama iz gospodarstva te potrebama hrvatskog gospodarstva i obrtništva u odnosu na obrazovanje, znanja i zanimanja kojima se učenici pripremaju za buduća profesionalna zanimanja. Zainteresiranim učenicima i njihovim roditeljima svaka škola će se predstaviti na informativnom štandu s informativnim materijalom te u izravnom kontaktu s mnogim korisnim informacijama koje budu zanimale učenike i njihove roditelje. O školama i njihovim programima govorit će učenici i njihovi profesori te će biti na raspolaganju davati odgovore na sva pitanja zainteresiranim osnovcima i roditeljima o svemu što ih zanima prije upisa.

Dan srednjih škola Splitsko dalmatinske županije najbolja je prilika da se na jednom mjestu prikupi i usporedi sve važne informacije na osnovu kojih će učenici biti u mogućnosti donijeti konačnu odluku u koju će se srednju školu upisati. Što su to gimnazije, umjetničke škole, strukovne škole, tehničke škole, četverogodišnji i trogodišnji programi obrazovanja, kako se upisuje u srednju školu, kako do stipendije, kako provjeriti svoja znanja i vještine – sve informacije na jednom mjestu – Dan srednjih škola Splitsko dalmatinske županije!

DAN_SREDNJIH_SKOLA.pdf (438.13 KB)