kolovoz 2016. - Slavonija - ekskurzija 8.ih razreda
Autor: Đuro Baloević, 3. 10. 2016.

Učenici 8.-ih razreda, po tradiciji, bili su na ekskurziji u Slavoniji i Zagrebu. Ekskurzija je održana u vremenu od 23. do 29. kolovoza 2016. Dojmovi su lijepi, a ugođaj je bio veseo. U ugodnom sjećanju ostaju ljepote gradova Đakova, Vinkovaca, Osijeka, Zagreba i posebno dojmljivi utisci iz Vukovara. Vrlo uspješni organizator putovanja bila je turistička agenciija "KVARNER EXPRESS INTERNATIONAL" Split.

Već 10. put zaredom učenici naše škole odlaze na ekskurziju u Slavoniju. Ove godine otputovali su na 5 dana u organizaciji turističke agencije "KVARNER EXPRESS INTERNATINAL" Split.

Prvi dan putovanja obišli su Rastoke ("male Plitvice"), a poslijepodne su stigli i smjestili se u hotel Admiral u Vinkovcima.

Drugi dan putovanja na rasporedu je bio obilazak Vukovara i posebno mjesta sjećanja  i žrtve: Vukovarska bolnica, Muzej Domovinskog rata, dvorac Eltz, Trpinjska cesta, vodotoranj, Memorijalno groblje i Spomen dom na Ovčari. Obišli su i nalazište Vučedol.

Treči dan na redu je bio Park prirode Kopački rit, dvorac Tikveš, Osijek, gospodarstvo Orlov put.

Četvrti dan putovanja obišli su Đakovo (srce Slavonije) te Bizovačke toplice.

Peti dan bio je rezerviran za obilazak glavnog grada Zagreba na putu za povratak svojim domovima.

Više u fotogaleriji  Ekskurzija 2016.