Pretežno vedro – Školsko natjecanje u emocionalnoj pismenosti
Autor: Nada Topić, 24. 10. 2023.

Školsko natjecanje u emocionalnoj pismenosti (Projekt NZZJZ – Pretežno vedro)  za učenike šestih razreda provedeno je u OŠ Vjekoslava Paraća 17.10. 2023. (smjena A) i 18.10. 2023. (smjena B). U natjecanju je sudjelovalo 9 učenika. Natjecali su se igrajući online društvenu igru „Pretežno vedro“. Školska psihologinja i knjižničarka vodile su tablicu s bodovima koje su učenici osvojili. Nakon igranja društvene igre u grupama smo razgovarali o temama mentalnog zdravlja: emocionalnoj pismenosti, empatičnosti, asertivnoj komunikaciji, osjećajima (koristeći „Abecedu osjećaja“ – NZZJZ). Podijeljeni su i dodatni bodovi učenicima koji su se posebno istakli u raspravi i navedenim temama, pokazali veliku zainteresiranost i znanje o istome. Koristeći bodove iz igre i dodatne bodove iz rasprave, izabrale smo jednu učenicu  koja će našu školu predstavljati u individualnoj kategoriji na međuškolskom natjecanju u OŠ Strožanac te 6 učenika koji će se natjecati u OŠ Strožanac u grupnoj kategoriji. Kroz studeni ćemo u školi pripremati sedam učenika (N. Benzon, P. Uvodić, N. Bošnjak, P. Bašić, P. Lišnjić, S. Silov i K. Kapitanović, a rezerve su Pe. Bašić i K. Milanović) za natjecanje i veselimo se prvom nastupu naše škole na međuškolskom natjecanju u emocionalnoj pismenosti.

Stručne suradnice: Josipa Vukman i Nada Topić