Klokan bez granica
Autor: Nada Topić, 3. 6. 2024.

22. ožujka 2024. u našoj se školi održalo natjecanje Klokan bez granica.

Cilj ovog natjecanja je popularizirati matematiku, razvijati interes za matematiku i prirodne znanosti te logičko razmišljanje. Ovim natjecanjem želi se motivirati učenike na bavljenje matematikom izvan redovitih školskih programa. Natjecanje se održava u ožujku svake godine.

Učenici naše škole redovito sudjeluju u ovom natjecanju i ostvaruju izvrsne rezultate. Ove su se godine među 10 % najboljih natjecatelja na razini Republike Hrvatske istaknuli sljedeći učenici i učenice:

Josip Laštre i Marko Maritnić, učenici 2. b razreda u kategoriji Pčelice. U kategoriji Leptirića istaknula se učenica 3. razreda PŠ Vranjic Mirjam Grgić. U kategoriji Ecolier među najboljima je bila Karla Laštre, učenica 5. a razreda.

Čestitamo nagrađenim učenicima i njihovim mentoricama!

Jelena Žunić, uč. raz. nast.