Vukovar – Posjet učenika osmih razreda
Autor: Nada Topić, 16. 5. 2024.

Rijeke su oduvijek značile život, a Vukovar, taj čudesni grad, smjestio se na obalama dviju rijeka – Dunava i Vuke. Snažan i odlučan u presudnim trenutcima naše povijesti Grad heroja ugostio je i ove godine učenike osmih razreda naše škole.
Učenici su od 5. do 7. svibnja 2024. godine boravili u Memorijalnom centru Domovinskog rata Vukovar u sklopu projekta ''Posjet učenika osmih razreda Vukovaru''. Tijekom terenske nastave učenici su učili o Domovinskom ratu i Bitci za Vukovar kroz niz zanimljivih i edukativnih predavanja djelatnika Memorijalnog centra i obilaske memorijalnih mjesta u gradu Vukovaru (Spomen dom hrvatskim braniteljima na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put, Memorijalno groblje, Ovčara, Vukovarska bolnica, Velepromet, Borovo …).
Barokni grad Vukovar pružio je učenicima uvid u bogatu prošlost koja seže u davno razdoblje vučedolske kulture, a sam postav Gradskog muzeja vodio je učenike kroz dugu i burnu povijest ovog kraja.
Terenska nastava završila je Školom mira i kvizom znanja na kojem su učenici, predstavnici naše škole, osvojili drugo mjesto. Iz herojskog grada otišli smo prepuni dojmova s ponosom na hrabrost ovog grada, njegovih branitelja i stanovnika. Želja svih nas je samo jedna, da se povijest više nikada ne ponovi i da Grad heroja nastavi živjeti i rasti zbog generacija koje dolaze.
''Hvala im za hrabrost, hvala za njihove živote, hvala im za Vukovar i Hrvatsku!''

Više fotografija pogledajte OVDJE.

Ivana Banovac, prof.