Učenici 1. b razreda u suradnji sa školskom knjižničarkom povodom obilježavanja  Svjetskog dana mentalnog zdravlja sudjelovali su u edukativnoj radionici o emocijama i kontroli bijesa. Radionica ujedno predstavlja i provedbu SHE programa (School for Health in Europa) – programa koji promiče razvoj i očuvanja mentalnog zdravlja. Nakon što su se upoznali s temeljnim emocijama poslušali su priču o dječaku Mirku. Spoznali su kako je ljutnja normalna emocija koja je prisutna kod svih nas, ali je važno kontrolirati je. U tu svrhu i sami su primijenili i naučili tehnike za suzbijanje bijesa. U grupnom radu osmišljavali su strategije rješavanja sukoba bez ljutnje. Dobili su scenarije gdje bi mogli postati ljuti i trebali su riješiti sukob koristeći čarobne riječi. Potom je uslijedio i kreativni dio. Trebali su nacrtati Bjesomira, nestvarno biće koje im pomaže u borbi s bijesom. Učenici su rado sudjelovali u aktivnostima i osvijestili su važnost emocija te kako su duboko disanje, smirivanje i razgovor bolje opcije od agresivnog ponašanja.

učiteljica razredne nastave Ivona Bašić i školska knjižničarka Ana Milić

/*** Collapse the mobile menu - WPress Doctor ****/ Skip to content