Učenici i učenice 8. d razreda: Antea Šarić, Anđela Čule, Pia Luna Đuričić, Ema Božić-Jandrić, Roko Korčulanin, Franko Frleta, Marija Radić i Kiara Križan  ove su godine sudjelovali u kreativnom natječaju „Oboji svijet“ izradom plakata, stripa i fotografije. Natječajem „Oboji svijet“ otvorenim za sve škole u Hrvatskoj potiče se dječja kreativnost i umjetničko izražavanje u području stvaranja inkluzivne i prihvaćajuće školske klime te poštivanja i uvažavanja različitosti među grupama i pojedincima.

Naše učenice i naši učenici zajedničkim su radovima poručili kako je u redu biti različit. Različitost čini svijet bogatijim, zanimljivijim i boljim mjestom za život. Kada slijedimo ono što nas istinski zanima, bez obzira na rodne stereotipe, postajemo samopouzdaniji, emocionalno inteligentniji i razvijamo svoj kritički stav. Ravnopravnost bi trebala biti bezvremenski u „modi“.

/*** Collapse the mobile menu - WPress Doctor ****/ Skip to content