Na nastavi kemije, učenici 7.a razreda sudjelovali su u edukativnoj radionici Brain Gym koja ujedno predstavlja i provedbu SHE programa (School for health in Europa) kao promociju razvoja i očuvanja mentalnog zdravlja. Učenici su se upoznali s funkcijama moždanih polutki. Kako bi mozak uspješno funkcionirao trebaju postojati dobre veze kroz neuro putove u mozgu koje mogu kočiti različiti čimbenici: stres, slabo kretanje, loša prehrana, smanjen protok kisika…

Brain-Gym je program koji se sastoji od dvadesetak jednostavnih i ugodnih pokreta koji poboljšavaju vještine učenja, koncentracije, pamćenja te utječe na emocionalnu ravnotežu.

Dr. Paul E. Dennison i njegova supruga Gail utemeljitelji su „gimnastike za mozak” čija je svrha aktivirati mozak na učenje pomoću kretanja – Brain Gyma.

Učenje se ne događa samo u glavi tj. mozak ne može učiti sam. Potrebni su mu drugi dijelovi tijela koji mu pribavljaju informacije tj. kretanje otvara vrata učenju. Iskorištavanjem svih kapaciteta tijela i uma proces učenja je učinkovitiji.

Učenici su bili zadovoljni vježbama s obećanjem provođenja Brain Gyma i dalje.

Ostale fotografije pogledajte u galeriji.

Žana Milat, uč. mentor

/*** Collapse the mobile menu - WPress Doctor ****/ Skip to content