Kazališni sat
Autor: Nada Topić, 29. 11. 2016.

U srijedu 16. studenoga 2016. godine učenici 7. b, 7. c, 8. b i 8. c gledali su predstavu „Kazališni sat“ u izvedbi Gradskog kazališta mladih u Splitu. Tema predstave je bilo to kako nastaje predstava, no glumci su to prikazali na tri načina: kao dramu, komediju i tragediju. Kao što je bilo za očekivati, publici (odnosno nama) se najviše svidjela komedija.

Predstava „Kazališni sat“ je izvođena više od 500 puta, iako je glumačka postava izmijenjena.

Najbolji lik po meni i većini mojih prijatelja bio je Siniša Novković koji je neprestano nabacivao „baze“. Sve u svemu, predstava je zanimljiva te ako budete  imali priliku, svakako je pogledajte.

Marko Ćukušić, 7. c

U srijedu 16. 11. 2016. 5. a, 6 a i 6. b razredi  naše škole odgledali su predstavu „Kazališni sat“ u Gradskom kazalištu mladih Split. To je najdugovječnija splitska predstava koja neprekidno igra već četvrt stoljeća i koja je ove sezone izvedena čak petstoti put. Kazališni sat je dramska predstava o tome kako nastaje – dramska predstava. Publika je dugim i snažnim pljeskom nagradila glumce i predstavu. Tekst potpisuje Jasen Boko, a režiju Vanča Kljaković. U kazališnom satu igraju Nada Kovačević, Vinko Mihanović, Ivo Perkušić, Siniša Novković i Bojan Brajčić. Ova predstava mi se  uistinu dopala, a i svim ostalim gledateljima.

Emanuela Maretić, 5. a