Mala Floramye u HNK Split!
Autor: Marija Grubić, 20. 1. 2017.

Foto: preuzeto s www.hnk-split.hr

U subotu 7. siječnja 2017 bila sam na opereti Ive Tijardovića „Mala Floramye“ u Hrvatskom narodnom kazalištu u Splitu. Bilo je fantastično!! Osobno su mi se najviše svidjeli šjor Bepo Pegula i Mala Floramye, a kasnije Suzzete. Šjor Bepo Pegula mi je bio najsmješniji, ali Mala Floramye je bila najljepša. Radnja se zbiva u Splitu. Predstava se događala u tri čina :

1. čin : pred početak Prvog svjetskog rata
2. čin: sredinom Prvog svjetskog rata
3. čin: početak Drugog svjetskog rata

U prvom činu Mirko i Mala Floramye su zaljubljeni jedno u drugo od malena.

U drugom činu oboje imaju oko dvadesetak godina ali radnja se zbiva u Parizu. Usred rata Mirko je postao general kote 212, a Mala Floramye je promijenila ime u Suzzete i radila je kao plesačica u jednom klubu u Parizu no kasnije se zaposlila kao medicinska sestra u jednoj Pariškoj bolnici za ranjenike. U to dolazi šjor Bepo Pegula znajući da je u gradu Mala Floramye i odluči je potražiti baš toj bolnici gdje je radila. Ali umjesto Male Floramye susreće gospođicu Miss Beauty Flower (Misili Bisili) koja se pomalo zaljubljuje u Bepa. Suzzete priprema sve za doček generala kote 212 (Mirka ), ali ona ne zna da je to on pa bježi u svoj rodni Split.

U trećem činu, ujedno i posljednjem, svi su se vratili u Split gdje šjor Bepo Pegula prepričava svoje doživljaje iz Pariza naravno i o Misili Bisili. U to se napokon nakon toliko godina susreću Mirko i Mala Floramye i opet se između njih stvori ljubav . Na kraju Bepu Peguli dolazi i njegova Misili Bisili i oni nastave skupa živjeti sretno do kraja života.

Dirigent: Hari Zlodre
Redatelj: Goran Golovko