La La Land
Autor: Nina Giljanović, 2. 3. 2017.

„La La Land“ je američka glazbeno-romantična komedija koju je napisao, a ujedno i režirao: Damien Chazzele. Glavni glumci ovog popularnog djela su Emma Stone (koja utjelovljuje lik Mie) te Ryan Gosling (koji utjelovljuje lik Sebastiana).Tema filma je upoznavanje i ljubav dvoje mladih umjetnika koji se ubrzo zaljubljuju ali nažalost njihova ljubav neće biti duga vijeka. Naime  Mia će dobiti ponudu za angažman za glumicu, a Sebastian će postati popularni jazz pjevač. Pet godina nakon toga, Mia je poznata svjetska glumica koja je (ne)sretno udana za drugog čovjeka i  s njim ima mlađahnu kćerkicu. Jedne večeri  Mijina  obitelj odluči otići u jazz bar kojeg svi jako hvale, ali Mia ne zna da u tom baru radi Sebastian. Mia i Sebastian  se ubrzo sretnu u baru i prisjete se starih sretnih dana kada su bili zajedno, ali nažalost sve ostane samo na jednom jedinom osmjehu. Ovaj popularan film iako nema sretan kraj  nagrađen je brojnim svjetskim nagradama, a mlada i iznimno talentirana glumica Emma Stone čak je i dobila nagradu Oscar za najbolju žensku glavnu ulogu 2017. godine. Uz predivnu radnju u filmu se posebno ističe i odabrana glazba koja samo još više naglašava radnju. Evo ako već niste pogledali ovaj odličan film, možete ga pogledati u Cinestar ili Cineplex kinima, ali pazite samo da vam se karte ne rasprodaju jer vjerujte mi svi žele vidjeti ovaj predivan film i doživjeti pravu filmsku čaroliju.

Nina Giljanović, 6. a