Kuća boga Anubisa
Autor: Nina Giljanović, 8. 12. 2016.

„Kuća boga Anubisa“ je TV-serija namijenjena ponajprije tinejdžerima i djeci, a onda i široj publici. Serija je belgijsko-britansko-američkog podrijetla, a govori o učenicima srednje škole (Nini, Fabianu, Amber, Alfiju i Patriciji) koji jednog dana zapaze da je njihova prijateljica i školska kolegica Joy nestala. Za njezin nestanak okrive novu djevojku Ninu Martin koja je tek stigla u školu. Učenici zapaze čudno ponašanje nove djevojke i odluče se sprijateljiti s njom. Poslije pronalaze skriveno blago i tako radnja počinje. Iako se mnogi povjesničari protive prikazivanju ove teen-serije, serija je sasvim O.K. i potiče učenike u proučavanju starog Egipta i povijesti. Evo, ako je netko od vas zainteresiran, neka pogleda ovu seriju na RTL Kockici i neka se sam uvjeri.

Nina Giljanović, 6. a