Glavni sadržaj

What's new

""
  • Novinski članak

Uloga djece i mladih u demokraciji

Mladi su nam putem platforme EU-a za sudjelovanje djece rekli da je demokratsko sudjelovanje važna tema. Sad bismo htjeli da nam kažu više o tome putem internetske ankete koja je dostupna na svim jezicima EU-a.

112 (emergency telephone number)
  • Priopćenje

Europski dan broja 112

Znate li koga nazvati u slučaju nužde? Srećom, u svim dijelovima Europe dovoljan vam je jedan broj: 112.

U fokusu

Symbolic -  European and Ukrainian flags

Solidarnost EU-a s Ukrajinom

EU je ujedinjen u solidarnosti s Ukrajinom te će zajedno s međunarodnim partnerima nastaviti podupirati Ukrajinu i njezin narod, među ostalim dodatnom političkom, financijskom i humanitarnom potporom.

Europski izbori 2024.

Izbori za Europski parlament održavaju se od 6. do 9. lipnja 2024. Saznajte što su te kako i zašto glasati.

Koliko znaš o Europskoj uniji?

Otkrij više

timeline_def.png

Vremeplov EU-a

Pođite na putovanje kroz vrijeme i otkrijte povijesno važne trenutke, izume, sportska i društvena postignuća, od kojih su mnogi oblikovali temelje EU-a.

Teacher

Povezivanje s drugim nastavnim osobljem

Pronađite škole s kojima ćete se udružiti, učitelje i nastavnike s kojima ćete razmjenjivati iskustva, seminare i mnoge druge informacije koje nude europske mreže.

Young people and European flag

Rad i učenje

Pronađite informacije o razmjenama, stipendijama, volontiranju, stažiranju, radnim mjestima, posjetima institucijama EU-a i raznim drugim prilikama koje se nude mladima.

Izvrsni resursi – zaista korisna stranica. I djeci su se svidjeli nastavni materijali!

Jessica - Učiteljica
quite1.jpg

Na stranici sam pronašao informacije o povijesti Europske unije i zemljama koje su njezine članice.

Christopher - Učenik srednje škole
istock-1032472594_1.jpg