Susret dječjih gradskih vijeća Splita i Solina
Autor: Nada Topić, 12. 10. 2017.

Pod motom „Ljubav djeci prije svega“ Dječji tjedan u Hrvatskoj obilježava se u prvom tjednu mjeseca listopada. Nizom akcija i aktivnosti za djecu i s djecom nastoji se skrenuti pozornost najšire društvene javnosti na položaj djece u društvu. Tim povodom u petak 6. listopada 2017. održan je susret dvaju dječjih vijeća gradova susjeda Solina i Splita u splitskoj Gradskoj upravi.

Gradonačelnici Splita i Solina, Andro Krstulović Opara i Dalibor Ninčević nisu imali lak zadatak, jer su izvještaje o svom radu morali polagati djeci, gradskim vijećnicima.
Pitanja su se nizala jedan za drugim od dječjih igrališta, do apartmanizacije centra Splita, Karepovca pa do nošenja školske torbe i tableta do toga što promijenili kada bi imali čarobni štapić u svojim rukama.

Ovim susretom dvaju vijeća gradova željelo se dati glas djetetu. Omogućen im je direktan i konkretan način komunikacije s osobama koje donose odluke za područje od interesa za djecu i mlade.

Uz gradonačelnike Splita i Solina Andru Krstulovića Oparu i Dalibora Ninčevića, susretu je nazočila i zamjenica gradonačelnika grada Splita Jelena Hrgović te 28 učenika članova Dječjeg vijeća grada Splita i 21 učenik Dječjeg vijeća grada Solina te njihove voditeljice Anđelka Visković i Radojka Bućan, kao i ravnatelji solinskih osmoljetki.

Izvor: www.solin.hr