Humanitarna akcija

LIK 2018.

Vremenik 2017./2018.

Ne diraj žice!

Knjiga po knjiga - Knjižnica!

EKO rječnik

Usmeno ili pismeno?
Je li ti lakše usmeno odgovarati ili pisati test?

Vijesti i obavijesti - školska godina 2017./2018.
Konstituiran 2. saziv Dječjeg gradskog vijeća Grada Solina
Autor: Đuro Baloević, 5. 6. 2017.

Danas je održana konstituirajuća sjednica 2. saziva Dječjeg gradskog vijeća Grada Solina. U Teatrinu Gradske knjižnice Solin, uz zamjenika gradonačelnika Ivicu Rakušića, voditeljicu projekta Grad prijatelj djece R. Bućan, ravnatelje škola i brojnih novinara, okupili su se novoizabrani dječji gradski vijećnici.

Nakon uvodnih riječi i utvrđivanja kvoruma, održana je minuta šutnje za sve poginule hrvatske ranitelje, a vijećnici su potom položili i svečanu prisegu.

Nakon provedenog postupka kandidiranja, javnog predstavljanja kandidata i njihovih programa, provedeno je tajno glasovanje i izabrani Dječji gradonačelnik i zamjenici dječjeg gradonačelnika.

Predstavljanje kandidata za dječjeg gradonačelnika i njihovih programa bio je, iznimno, najzanimljiviji dio ove prve sjednice vijeća. Ozbiljnost uočavanja problema i potreba djece u našem gradu, prijedlozi za rad i djelovanje koji su ponuđeni nadmašuju čak i razmišljanja odraslih.

Može se reći, početak rada vijeća kakav se samo može poželjeti.

Za novog dječjeg gradonačelnika izabran je Loren Orošnjak (učenik OŠ don Lovre Katića), a za zamjenike gradonačelnika Kjara Zorić (OŠ kraljice Jelene) i Ivano Ruščić (OŠ don Lovre Katića).

Djeco, samo hrabro i odlučno nastavite započetim tempom, pa i rezultati neće izostati.