Humanitarna akcija

LIK 2018.

Vremenik 2017./2018.

Ne diraj žice!

Knjiga po knjiga - Knjižnica!

EKO rječnik

Usmeno ili pismeno?
Je li ti lakše usmeno odgovarati ili pisati test?

Vijesti i obavijesti - školska godina 2017./2018.
Kristalni vrt
Autor: Nada Topić, 23. 3. 2017.

U sklopu dodatne nastave iz kemije učenice 7. razreda pripremile su pokus tj. doslovno su posadile kristale (to je bila nastavna jedinica) modre galice u vodenom staklu te smo svi bili iznenađeni nakon dva dana kada nam je narastao cijeli vrt. Naime, kristali različitih soli prijelaznih metala s otopinom (natrijevog silikata) vodenog stakla reagiraju tako da narastu strukture koje podsjećaju na vrt i izgledaju odlično.

U sklopu dodatne nastave iz kemije kod učenika se razvija znanstveni pogled na svijet, razvijaju se misaone operacije - analiza, sinteza, apstrakcija, generalizacija - na osnovu eksperimentalnog provjeravanja i uočavanja, proširivanje znanja o kemijskim procesima koji se odvijaju u prirodi , uočavanje povezanosti svojstava i strukture tvari te mogućnost primjene i pripreme u svakodnevnom životu.

Voditeljica: Žana Milat, prof.