Goranovo proljeće - natječaj za mlade pjesnike
Autor: Nada Topić, 24. 11. 2016.

Gradska knjižnica Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko raspisala je natječaj za mlade pjesnike osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske "Goranovo proljeće". Natjecati se mogu učenici koje škole odaberu kao svoje predstavnike, a rok za prijavu je 27. siječnja 2017. godine. Pod Opširnije možete pročitati propozicije natječaja.

NATJEČAJ ZA MLADE PJESNIKE

osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske

GORANOVO PROLJEĆE

PROPOZICIJE NATJEČAJA:

1. Natjecati se mogu učenici koje škole odaberu kao svoje predstavnike
2. Škole šalju najmanje deset pjesama samo jednog učenika kojeg je povjerenstvo škole  predložilo
3. Radovi mogu biti u formi pjesme ili pjesme u prozi. Izbor tema i motiva je potpuno slobodan
4. Molimo da pjesme šaljete u četiri primjerka, a na svakoj pjesmi treba navesti; ime i prezime učenika, razred, školu koju polazi i adresu škole, telefon i e-mail te ime i prezime mentora
5. Pjesme treba rasporediti u četiri skupa i spojiti ih spajalicama tako da svaki član povjerenstva dobije svoj primjerak i poslati ih najkasnije do 23.01.2017. na adresu:

GRADSKA KNJIŽNICA IVANA GORANA KOVAČIĆA VRBOVSKO

(za natječaj Goranovo proljeće)

Ivana Gorana Kovačića 20a, 51 326 Vrbovsko

6. Prosudbeno povjerenstvo Goranovog proljeća odabrati će tri mlada pjesnika u kategoriji osnovnih škola i tri najuspješnija pjesnika u kategoriji srednjih škola, te će im dodijeliti prvu, drugu i treću nagradu
7. Rezultati natječaja biti će objavljeni na: knjiznice.nsk.hr/vrbovsko/  1.ožujka 2017.

Nagrađeni učenici sudjelovat će na svečanosti otvaranja Goranovog  proljeća 21.03.2017., te svečanosti zatvaranja manifestacije 03.06.2017. u Lukovdolu.