Prometna kultura - Školski prometni poligon
Autor: Đuro Baloević, 2. 11. 2016.

Važno: IZUN na Prometnom poligonu za dan 3. studenoga 2016. godine odgađa se zbog lošeg vremena. Nastava će biti po redovnom rasporedu. O novom terminu učenici će biti pravovremeno obaviješteni.

2. i 3. studenoga 2016. godine učenici 4.-ih razreda naše škole (4.a, 4.b, 4.c i 4. PŠ Vranjic) posjetit će Školski prometni poligon u Splitu. U sklopu projekta "Prometna kultura", u organizaciji Splitsko-dalmatinske županije i Auto kluba  "Split", organizira se teoretska i praktična nastava u ukupnom trajanju od 4 nastavna sata za sve učenike 4.-ih razreda.

U prvom dijelu rada učenici prate teorijsku nastavu u učionici u sklopu poligona s prigodnim predavanjem i provjeru znanja iz prometnih propisa i sigurnosnih pravila.

U drugom dijelu učenici imaju praktičnu nastavu koja uključuje vožnju bicikla i pješačenje na poligonu uz primjenu propisa i poštivanje prometne signalizacije.

Svaki dan na poligonu su bila po dva razredna odjela 4.-ih razreda uz pratnju svojih učiteljica.

Ciljevi ove vrste nastave su: povećanje kvalitete prometne kulture kod djece,  preventivno djelovanje u cilju smanjenja broja prometnih nesreća i stradalih u prometu.

Naša škola niz godina sudjeluje u ovim aktivnostima na školskom prometnom poligonu te se nadamo da će to biti slučaj i u slijedećim godinama, jer je ovaj projekt zaista kvalitetan, nadasve koristan i zanimljiv učenicima.