Online nastava

Vijesti i obavijesti - školska godina 2021./2022.
Mobilni planetarij "Odiseja"
Autor: Nada Topić, 9. 12. 2021.

U našoj školi je 8. prosinca gostovao mobilni plantarij "Odiseja". Planetarij je bio smješten u školskoj sportskoj dvorani, a posjetili su ga učenici od 1. do 5. razreda sa svojim učiteljicama i učiteljima. Uz prilagođena predavanja za svaki razred, učenicima su prezentirani i različiti pokusi. Neke od tema koje su obradili su: astronauti, godišnja doba, rakete, rotacija Zemlje, zviježđa, planeti, priča o Orionu i škorpionu, revolucija i rotacija Zemlje, Sunčev sustav, dani u tjednu, pomrčina Sunca, Sjevernjača i strane svijeta,gibanje Sunca i Zemlje tijekom godine, noćno nebo, Sunce - zvijezda koja stvara život, koordinatni sustavi na nebeskoj sferi, meridijani, paralele, zviježđa zodijaka, ekliptika... Učenici su uživali u ovom neobičnom iskustvu i tajnama neba. Fotografije pogledajte OVDJE.