Online nastava

Vijesti i obavijesti - školska godina 2021./2022.
Dan palčića - 17. studenog
Autor: Nada Topić, 25. 11. 2021.

Cilj obilježavanja Međunarodnog dana svjesnosti o prijevremenom rođenju djece je usmjeravanje pažnje na prijevremeno rođenje tj. rođenje djeteta prije 37. tjedna trudnoće. U Republici Hrvatskoj godišnje se prijevremeno rodi oko 2500 djece, a o njima i izazovima s kojima se susreću ne govori se dovoljno. Prijevremeno rođenu djecu zovemo „palčići”. To su naši mali heroji koji su unatoč lošim prognozama odabrali život te su inspiracija svima oko sebe.

Učenici 1. razreda PŠ Vranjic zajedno s učiteljicom Sanjom simboličnom gestom ocrtavanja palca – Palčić gore! te crtanja beba obilježili su Međunarodni dan svjesnosti o prijevremenom rođenju djece.

Pripremila: Sanja Ivančić, uč. raz. nast.