Online nastava

Vijesti i obavijesti - školska godina 2021./2022.
Međunarodni dan tolerancije
Autor: Nada Topić, 16. 11. 2021.

Od 1996. godine 16. studenog se obilježava Međunarodni dan tolerancije. Taj dan je Opća skupština Ujedinjenih naroda proglasila danom tolerancije i pozvala svoje države članice da ga obilježavaju kako bi podigli svijest građana o važnosti poštivanja i uvažavanja različitosti. Obrazovanje mladih od najranije dobi ključno je za razvoj tolerancije čime se učinkovito može suzbiti pojava nasilja, diskriminacije ili marginalizacije i doprinijeti uklanjanju strahova od nepoznatog i pomoći mladima u prihvaćanju i uvažavanje različitosti. Iz godine u godinu se organizacijom različitih manifestacijama potiče tolerancija i nenasilje u cijelome svijetu što je posebno važno u današnje vrijeme porasta konflikata koji utječu na temeljna ljudska prava. Globalnim akcijama postiže se senzibilizacija javnosti za teme međunarodne tolerancije, nenasilja, poštivanje različitosti, izbjegavanje sukoba i očuvanja mira što je od velike važnosti za zaštitu tih vrijednosti.

Učenici 1. razreda PŠ Vranjic su tom prigodom napravili plakat u obliku stabla koji simbolizira sve lijepo što u nama mora rasti i davati plodove. Iako u  manjem stastavu (zbog prehlada i izolacija) snimili su i prigodan video o ljubaznosti te nas poučili da trebamo činiti dobro jedni drugima.

Pripremila: Sanja Ivančić, uč. raz. nast.