Prvaši u Gradskoj knjižnici Solin
Autor: Nada Topić, 27. 10. 2021.

Učenici prvih razreda sa svojim učiteljima posjetili su ogranke Gradske knnjižnice Solin: Ogranak Sveti Kajo i Ogranak Vranjic gdje su ih dočekali knjižničari Jasminka Perić i Jurica Benzon. Kroz obilazak knjižnice i njezinih odjela ispričali su im sve o uslugama knjižnice, besplatnoj članarini, brojnim radionicama za osnovnoškolce te što sve mogu pronaći u fondu knjižnice. Ovakvim posjetima, osnovnoškolcima se želi približiti knjižnica kao mjesto susreta i razmjene informacija, ali i razvijati ljubav prema knjizi te poticati čitanje u njihovoj dobi koje je važan temelj za pronalaženje relevantnih informacija, njihovo korištenje i stjecanja vještina potrebnih za cjeloživotno učenje.

Pripremila: Sanja Ivančić, uč. raz. nast.