Online nastava

Vijesti i obavijesti - školska godina 2021./2022.
Susret učenika s Mijom Sesartić
Autor: Nada Topić, 20. 10. 2021.

Učenici 4. a i 4. b razreda uključeni u projekt Zaboravljene igre i brojalice sa svojim učiteljicama sudjelovali su u susretu sa solinskom novinarkom i publicisticom Mijom Sesartić koji se održao u atriju škole 19. listopada. Susret su moderirali  učenici 4. b razreda Matea i Marin. Mia im je predstavila svoju najnoviju knjigu "Meni će Pluton uvik bit planet" u kojoj opisuje svoje djetinjstvo tijekom 70-ih i 80-ih godina 20. stoljeća na solinskoj Širini. U svojoj knjizi piše i o tome kako su se djeca u njeno vrijeme igrala i zabavljala pa je učenicima i demonstrirala igru piljaka (za ovu igru koristila je osušene koštice breskve). Nakon toga učenici su joj postavljali različita pitanja. Zatim su svi izašli u školsko dvorište gdje ih je Mia naučila pravila igre Neka tuče, neka tuče. Susret je prošao u vedrom i veselom raspoloženju. Više fotografija pogledajte OVDJE.