Međunarodni dan tolerancije u 4. b
Autor: Nada Topić, 16. 11. 2020.

Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. studenoga. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje drugačijih od nas. Dan koji nas potiče na snošljivost prema drugima. UNESCO je dao definicije za toleranciju i ona glasi u cijelosti ovako: "Tolerancija je poštovanje, prihvaćanje i uvažavanje bogatstva različitosti u našim svjetskim kulturama, naša forma izražavanja i način da budemo ljudi. Tolerancija podrazumijeva volju i sposobnost prihvatiti i dopustiti različitost, bilo da se radi o razlikama u političkom uvjerenju, ili o vjerskim, rasnim ili spolnim razlikama."
Naši učenici već drugu godinu za redom sudjelovali su na državnom natjecanju u organizaciji Foruma za slobodu odgoja. Na poznatu pjesmu crtića Pokemon osmislili su i otpjevali pjesmu "Heroj si ti!" te su dobili pohvalu stručnog žirija. Ovu godinu nisu osvojili nagradu, ali u njihovim srcima sja zlatna medalja tolerancije, ljubavi i poštivanja što je i cilj ovog hvalevrijednog natjecanja.
Pjesmu i prigodni videospot snimali smo u razredu i ispred škole te ga možete pogledati ovdje. Poruka koju 4. b želi za kraj reći je: ''Heroj si ti!'' Cijeli tekst pjesme pročitajte pod Opširnije.

Pripremila: Sanja Štrk, uč. raz. nast.

POGLEDAJ OVAJ SVIJET SVE SIVO, MRAČNO JE

OSMIJEH SE I NE VIDI OBLAČNO JE SVE

SADA JE NA TEBE RED, SVIJET PROMIJENI TI

SVIMA RUKU PRUŽI, ZNAJ BOLJE VRIJEME DOLAZI.

HEROJ SI TI

SVIJET OBOJI LJUBAVI, DOBROTU POKRENI TI