Code Week 2020.
Autor: Nada Topić, 4. 11. 2020.

Na poziv naših učiteljica koje su organizirale obilježavanje Code Week-a odazvale su se kolegice naše, ali i drugih škola naše županije. U našoj školi sudjelovali su učenici 2. a, 2. b, 3. a i 3. b razreda zajedno s učiteljicama Petrom P., Ivonom B., Snježanom B. i Jelenom Ž. Učenici su rado sudjelovali u aktivnostima koje su prema njihovim riječima bile zanimljive i zabavne. Svi sudionici dobili su potvrde o sudjelovanju kao zahvalu ali i motivaciju za daljnji rad i napredak.

Kroz eTwinning učiteljica Sanja Štrk organizirala je Code Week s tri teme: Zastave svijeta, Školski pribor i Portret po želji. Učenici 4.b razreda su crtali pixel crteže. Postavili su ih na linoit ploču. Odaziv na projekt je bio velik, a dokaz tome su prijave škola diljem Lijepe naše, ali i van granica (Makedonija, Srbija, Poljska, Francuska, Bosna i Hercegovina, Engleska, Danska). Veselimo se budućim projektima i kodiranjima. Radovi  sudionika mogu se pogledati na sljedećim linoit pločama:

1. Zastave svijeta

2. Školski pribor

3. Portret po želji

Pod Opširnije pogledajte fotografije aktivnosti koje su se odvijale u našoj školi,

Pripremile: Ivona Bašić i Sanja Štrk, uč. raz. nast.