Svjetski dan jabuka u 1. a i 4. b razredu
Autor: Nada Topić, 20. 10. 2020.

"Tradiciju održavanja Dana jabuka 20. listopada započela je godine 1990. u Londonu organizacija Common Ground (Zajednička tla), s ciljem promicanja njenih zdravstvenih kvaliteta i demonstracije mnogobrojnih sorti jabuke koje se u Engleskoj uzgajaju. S vremenom su tradiciju obilježavanja Dana jabuka i drugdje u svijetu prihvatile brojne škole i udruge promičući na taj način važnost jabuke u zdravlju i prehrani ljudi." (www.skole.hr)
Učenici 1. a razreda s učiteljicom Ines Popović pripremali su smoothie od jabuka te koristili jabuke u vježbama računanja. Učenici 4. b razreda s učiteljicom Sanjom Štrk uz pomoć kodova izrađivali su crtež jabuke, čitali su priču o jabuci i na kraju pojeli jabuke za doručak.