Upisi u srednju - III. gimnazija, Split
Autor: Nada Topić, 1. 6. 2020.

Neobične okolnosti u kojima smo se našli ove školske godine onemogućile su nam da našu školu III. gimnaziju, Split  predstavimo Vašim učenicima završnih razreda na način koji je uobičajen, širom otvorimo svoja vrata, ugostimo ih u našem prostoru te pružimo željene informacije. Svjesni smo toga da su uobičajene aktivnosti prekinute, način života i komunikacija prebačene uglavnom u virtualni svijet. Stoga smo odlučili i našu školu predstaviti online te Vam šaljem poruku i poveznice za koje molim da ih proslijedite učenicima osmih razreda. Želja nam je da približiti im našu školu  i upoznati ih s onim što im u iduće četiri godine može obogatiti život i školovanje.

Naime, osim što veliku pažnju posvećujemo kvaliteti rada s učenicima u razredu, potičemo ih na razvoj njihovih cjelokupnih potencijala. Želimo ostvariti kvalitetnu komunikaciju između učenika i profesora kako bismo još više doprinijeli razvoju otvorenih, znatiželjnih i odgovornih mladih osoba na kojima svijet ostaje. Stoga se u našoj školi, ukoliko je to moguće i opravdano, prilagođavamo potrebama učenika. Dodatna nastava i raznovrsne grupe koje škola nudi izvrsna su prilika za napredovanje, ali i upoznavanje te druženje. U središtu našeg interesa je prirodoslovna-matematička znanost, ali ni rezultati iz društvenih i humanističkih znanosti ne izostaju. Ostvarujemo i zapažene sportske rezultate. Radujemo se uspjesima naših đaka. Vjerujemo da će i Vaši učenici postati dio naše priče. Dodatne informacije o školi možete pronaći na našoj mrežnoj stranici www.trema.hr, a posebno na linkovima koji su namijenjeni učenicima osmih razreda. Prilažem Vam i poveznicu na mrežnu stranicu Srednja.hr u kojoj su našim budućim učenicima pojašnjeni i načini bodovanja potrebni za upis te je predstavljena naša škola. Na našoj stranici redovito ćemo objavljivati aktualne informacije  vezane za upis učenika u prvi razred. Bit će nam zadovoljstvo surađivati s Vama te ćemo rado odgovoriti na dodatna pitanja. Vi i Vaši učenici nam se uvijek možete obratiti upitom na mail iiigs@trema.hr.

Lijepi pozdrav,
Deana Bokšić, prof.