Predmetna nastava

Razredna nastava

Vijesti i obavijesti - školska godina 2019./2020.
Sudnica u našoj učionici
Autor: Nada Topić, 5. 3. 2020.

U srijedu, 26. veljače ove godine održana je sudnica u našem razredu. Moji razredni prijatelji i ja smo se, u suradnji s učiteljicom Goranom Vukelić, dogovorili da ćemo održati sudnicu. Sve potrebne podatke za raspravu pronašli smo u  djelu za cjelovito čitanje - V. Nazor: Voda. Likove iz djela su utjelovili učenici - glumci koji su se već unaprijed pripremili za raspravu. Tokom cijelog procesa pokušavali smo ostati ozbiljni, dakako bezuspješno. Svi smo se odjenuli u skladu sa svojim ulogama. Branitelj i tužitelj su se očajnički pokušavali izboriti za prava svoje stranke. Sudac je odluku donio uz pomoć porote koja je pomno pratila sve događaje te ispitivala svjedoke. Sve u svemu, bilo je jako zabavno i drago nam je da i lektira koja nam svima predstavlja velike napore uz malo truda može biti izvor zabave.

Lorena Stričević, 7. a